Jachetă softshell unisex – HV Drop 5V3 – portocaliu reflectorizant
465,04 lei - 488,39 lei
Jachetă softshell unisex
Descriere:
– îmbrăcăminte de vizibilitate ridicată în două culori
– softshell cu membrană în trei straturi
– material impermeabil, imperrespirabil în culoare fluorescentă
– benzi reflectorizante cu structură segmentată
– partea din spate este prevăzută cu platcă simplă
– fermoar spiralat în sens invers pe toată lungimea cu protecție pentru bărbie
– tivurile mânecilor sunt ajustabile prin sistemul velcro
– buzunare cu bordură și fermoar spiralat în sens invers
– buzunar aplicat la nivelul pieptului
– buzunar cu fermoar aplicat pe interior la nivelul pieptului în vederea personalizării
– partea din spate este curbată și puțin alungită
– tivul inferior este prevăzut cu șnur elastic
– agățătoare
– fleece interior cu finisaj antiscămoșare
– model conform cu standardele EN ISO 20 471 (clasa 2 – M, L; clasa 3 – XL – 4XL) și EN ISO 13 688
Se poate personaliza prin:
– broderie
– transfer digital
Documente:
| Greutate | 0,77 kg |
|---|---|
| Mărime | 2XL, 3XL, 4XL, L, M, XL |
| Culoare | portocaliu reflectorizant; |
| Sex | Unisex |
| Gramaj | 300 g/m²; |
| Compoziţia materialului | 100 % poliester; |
| Material | softshell; |
| Rezistenţă la apă | 14 000 mm; |
| Permeabilitatea | 2 000 g/m²/24 h; |
| Lavabil la | 30 °C |
| Etichetă | textilă; |
| Personalizare | broderie; transfer digital; |








